Zdrowa skóra

Masło shea – zbawienne działanie dla skóry

Masło shea to w rzeczywistości olej roślinny, który pozyskuje się z owoców masłosza Parka. Charakterystyczne nasiona odznaczają się charakterystycznym brązowym kolorem i rosną na drzewach liczących sobie nawet ponad 20m wysokości. Drzewa te występują przede wszystkim w zachodniej i środkowej części Afryki. Olej pozyskiwany z nasion odznacza się dosyć gęstą konsystencją pasty. Jest przezroczysty i nie posiada zapachu. Od wielu lat znajduje zastosowanie w przestrzeni kulinarnej. Jednak ze względu na dobroczynne właściwości jest również ceniony w branży kosmetycznej. Przeprowadzone badania dowodzą, że to jeden z najlepszych naturalnych składników poprawiających kondycję skóry. Co warto wiedzieć o jego działaniu?

Kosmetyk na wagę złota

Masło shea od pewnego czasu cieszy się ogromną popularnością w branży kosmetycznej. Stosowane jest przede wszystkim jako naturalny kosmetyk przeznaczony do codziennej pielęgnacji cery, skóry oraz włosów. Wynika to z faktu, iż masło shea jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych, w tym palmitynowego, linolenowego, oleinowego oraz stearynowego. Zawiera również niezwykle ważną z perspektywy skóry witaminę A. Jest także źródłem kwasu cynamonowego, który zabezpiecza skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Jak masło shea działa na naszą skórę?

Regularne korzystanie z masła shea wpływa na sprawną regenerację naszej skóry. Masło doskonale odżywia i tym samym powoduje, że gojenie się ran przebiega znacznie szybciej i bezproblemowo. Ze względu na bardzo dużą zawartość witaminy A, masło shea skutecznie wyhamowuje i znacząco opóźnia procesy starzenia. Chroni ją również przed działaniem wolnych rodników. Masło shea w pewnym sensie wytwarza na skórze warstwę ochronną, dzięki czemu ta nie będzie podatna na negatywne działanie niskich temperatur, wiatru czy dokuczliwych promieni słonecznych.

Przeprowadzone badania dowodzą, że masło shea działa ujędrniająco na skórę. Doskonale zmiękcza i dba o prawidłowy poziom nawilżenia, który w codziennej pielęgnacji cery i skóry jest kluczowym elementem. Masło shea wykazuje również bardzo silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. W żadnym wypadku nie zatyka porów. Działa kojąco na skórę i nie wywołuje żadnego rodzaju podrażnień. Z powodzeniem może być wykorzystywane jako zamiennik nawilżającego balsamu do cery i ciała. Jest bardzo wydajne i bez problemu można je stosować przez cały rok. Powinny po nie sięgać również osoby borykające się zimą z pękającą skórą na dłoniach.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *