Mydła

Mydła ręcznie robione – czym się wyróżniają?

Mydła ręcznie robione to trend cieszący się rosnącą popularnością. Ze względu na atrakcyjny wygląd znakomicie sprawdzają się w charakterze drobnego prezentu dla bliskich, a z kolei moda na naturalne kosmetyki zapewnia im najwyższe miejsce w rankingu mydeł. Czym się wyróżniają i co warto o nich wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane informacje na ich temat.

Z czego składają się ręcznie robione mydła?

To właśnie dobry skład pozbawiony szkodliwych substancji wyróżnia je na tle innych mydeł. Te ręcznie robione zawierają twarde i miękkie oleje, takie jak olej kokosowy, masło shea, awokado, oliwa z oliwek czy olej laurowy. Mają one silne działanie zmiękczające skórę i nawilżające, przez co zabiegi higieniczne stają się jednocześnie zabiegami pielęgnacyjnymi. Kolejnym składnikiem mydeł są olejki eteryczne, które zapewniają im piękny zapach, ale też silne działanie na samopoczucie człowieka.

W zależności od rodzaju zastosowanych olejków mogą pobudzać zmysły, wyciszać, działać relaksująco czy nawet działać przeciwbólowo. W ręcznie robionych mydłach sztuczne barwniki zostały zastąpione swoimi naturalnymi odpowiednikami, takimi jak koszenila, kurkumina czy węgiel aktywny. Niektóre z mydełek zawierają również cenne dla skóry glinki czy też drobinki peelingujące, dzięki którym można pozbyć się zrogowaciałego naskórka.

Aspekty ekologiczne

Mydła ręcznie robione są produkowane z naturalnych składników i najczęściej pakowane w papier. W przeciwieństwie do popularnych mydeł dostępnych w drogeriach wpisują się one w trendy dotyczące troski o środowisko i hołdują zasadzie, że zmiana nawyków na co dzień ma wpływ na naszą planetę. Będą więc świetnym podarunkiem dla osób ceniących proekologiczne rozwiązania i naturalne kosmetyki.

Walory estetyczne

Walory estetyczne mydełek to ich kolejna zaleta. Niektóre z nich są minimalistyczne, a inne bogato zdobione za pomocą naturalnych składników. Często mają wytłoczone napisy, zachwycają ciekawymi połączeniami kolorystycznymi czy też dodatkami w postaci ziarenek kawy, a nawet motywami graficznymi. W rezultacie prezentują się niezwykle efektownie i stanowić ozdobę umywalki.

Uniwersalne zastosowanie i mydła do specjalnych zadań

Wśród ręcznie robionych mydeł znajdują się zarówno takie, które mogą być stosowane przez wszystkich domowników, jak i mydła z zawartością pozwalającą zwalczać różne problemy skórne, niwelować skutki atopowego zapalenia skóry, silnie nawilżać lub oczyszczać. Niektóre z nich idealnie sprawdzają się jako kosmetyk do codziennego oczyszczania skóry twarzy, z powodzeniem zastępując żele, pianki czy toniki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *