Zdrowa skóra

Pomysły na kosmetyki z masłem shea

Masło shea samo w sobie stanowi specyfik, po który warto sięgać w oryginalnej i naturalnej formie. Jest doskonałym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji cery, skóry oraz włosów. Nie należy jednak przekreślać innych kosmetyków zawierających cenny olej z nasion masłosza Parka. Można śmiało powiedzieć, że branża kosmetyczna dosłownie oszalała na punkcie masła shea. Nic w tym jednak dziwnego, biorąc pod uwagę unikatowe właściwości lecznicze tego niepozornego specyfiku. Jakie kosmetyki na bazie masła shea cieszą się największym uznaniem?

Mydło z masłem shea

Masło shea doskonale odżywia, regeneruje i zmiękcza skórę. Nie sposób się zatem dziwić, że mydła na bazie tego oleju roślinnego są rozchwytywanymi produktami. Z całą pewnością warto zainteresować się zarówno mydłami w kostkach, jak i tymi w płynie. Już niewielki dodatek masła shea spowoduje, że podczas standardowego mycia rąk otrzymają one porcje cennych składników odżywczych i pewnego rodzaju warstwę ochronną, która doskonale zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Mydło z masłem shea doskonale nawilża i natłuszcza dłonie, a dzięki temu są one mniej podatne na podrażnienia i pęknięcia. Cieszy się również sporymi właściwościami antybakteryjnymi i przeciwzapalnymi.

Masła do ciała

Masła do ciała to kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry. Ich zadaniem jest dbanie o odpowiedni poziom nawilżenia oraz regeneracja. Masła na bazie naturalnych składników cieszą się największym uznaniem. Te z dodatkiem masła shea są uznawane za jedne z najskuteczniejszych i najlepszych na rynku. I w tym przypadku mamy do czynienia z kosmetykiem, który sukcesywnie poprawia kondycję skóry, dbając o natłuszczenie, odżywienie i pełną regenerację. Przeprowadzone badania dowodzą, że wszelkie olejki i kremy do ciała z dodatkiem masła shea są w stanie znacząco zredukować pojawiające się na ciele rozstępy.

Szampony do włosów

Szampony z dodatkiem masła shea to zdecydowanie produkt, po który warto sięgnąć w trosce o zdrowe i pięknie prezentujące się włosy. Z całą pewnością są to produkty, które mają bardzo korzystny wpływ na kondycję włosów. Zaleca się je w szczególności osobom, które borykają się ze zniszczonymi i przesuszonymi włosami. Regularne stosowanie takich szamponów pozwala odzyskać utracony blask włosów. Po takiej kuracji stają się silniejsze i znacznie bardziej uodpornione na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Nie przetłuszczają włosów. Doskonale je odżywiają i zapewniają skuteczną warstwę ochronną.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *