Zdrowa skóra

Zdrowa i lśniąca skóra – nawyki, które warto wdrożyć w życie

Zdrowa i lśniąca skóra jest wizytówką każdego człowieka, kojarzy się z młodością i samoistnie stanowi ozdobę. Istnieje wiele sposobów na to, aby utrzymać ją w dobrej formie, a większość z nich to kwestia codziennych nawyków. Które z nich szczególnie warto wdrożyć w życie? Poniżej znajdują się wskazówki.

Zdrowa dieta i dużo wody

Skóra w wielkim stopniu stanowi odwzorowanie stosowanej diety, dlatego warto zadbać o to, aby była ona zbilansowana i pełna produktów bogatych w witaminy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Warto więc jeść jak najwięcej surowych owoców i warzyw, a także ryb takich jak makrela, łosoś, tuńczyk czy śledzie.

Zdrowym nawykiem będzie również uwzględnienie w diecie produktów z witaminą E, która jest nazywana witaminą młodości, ponieważ spowalnia procesy starzenia i neutralizuje wolne rodniki. Sporo tej witaminy znajduje się w orzechach, nasionach czy produktach zbożowych. Fast food i przetworzone półprodukty to coś, czego powinno się unikać na co dzień. Jeśli zaś chodzi o wodę, to jej wpływ na wygląd skóry jest nie do przecenienia. Warto sięgać po nią nie tylko w trakcie intensywnego treningu czy kiedy czujemy pragnienie, ale wypijać dziennie co najmniej 1,5 litra wody.

Dobre kosmetyki i skuteczny demakijaż

Tanie kosmetyki często kuszą niską ceną i ładnym opakowaniem, ale to skład jest w tym wypadku najważniejszy. Kosmetyki wysokiej jakości zapewniają skórze wszystko to, czego potrzebuje, aby wyglądać młodo i być elastyczną. Wśród składników, których zdecydowanie warto unikać są na przykład butylowany hydroksyanizol, triclosan, aminofenol, glikol czy smoła węglowa. Warto stawiać na kosmetyki bazujące na naturalnych olejkach i tłuszczach, które nie mają złego wpływu ani na kondycję skóry, ani na nasze zdrowie. Jeśli chodzi o cerę, to jej wielkim wrogiem jest brak nawyku dokładnego usuwania makijażu czy oczyszczania porów. Kobiety malujące się na co dzień powinny dokładnie usuwać wszelkie resztki makijażu po całym dniu, a także przynajmniej raz dziennie oczyszczać skórę twarzy specjalnymi piankami, tonikami czy żelami oczyszczającymi.

Stosuj peelingi

Peeling z drobinkami złuszczającymi to kosmetyk, który powinien być stosowany zarówno na twarz, jak i na resztę ciała, średnio dwa razy w tygodniu. Dzięki temu można z powodzeniem usunąć zrogowaciały naskórek, odżywić skórę, a przede wszystkim zapewnić jej miękkość i gładkość. Dopiero po zmyciu peelingu warto aplikować kremy nawilżające, które po tym zabiegu wnikną głębiej.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *